Uyku Arkadaşları

22 Ocak 2016 tarihinde yazıldı.
uyku-arkadaslari

Uyku arkadaşlarıyla ilgili epey sorular soruluyor. Herkese yardımcı olması açısından
yıkaması,kullanması,alıştırması konusunda birkaç detay…
Tüm uyku arkadaşları hatta www.britbee.com‘daki tüm ürünler anti alerjik materyallerden yapılmış,Avrupa Birliği (CE ve EN71) ve A.B.D. (ASTM) standartlarına uygundur.
Uyku arkadaşları kategorisindeki tüm ürünler yenidoğandan itibaren uygundur.
Uyku arkadaşları elde veya makinede nazikler için olan bir programda,bebek deterjanıyla yıkanabilir. Asarak değil,yıkandıktan sonra şeklini vererek serip kurutulur.
Bebeklerin en iyi tanıdığı ve istediği koku anne kokusu olduğundan uyku arkadaşını bebeğinize vermeden önce birkaç kez sizinle uyumasını öneriyoruz. Eğer gündüz de geceliğinize/pijamanıza sararsanız,uyku arkadaşına iyice kokunuz siner.

Uyku arkadaşına yenidoğanı alıştırabileceğiniz gibi,daha büyük bebekleri de alıştırabilirsiniz. Önemli olan bıkmadan,usanmadan denemek :) Uyku arkadaşının başlarda sadece uyku çağrışımı yapmasını istediğimiz için yalnızca uyku zamanlarında kullanmaya dikkat etmemiz gerekiyor. 21 haftalık oğlumun uyku arkadaşı doğduğundan beri beşiğinde…Uyku arkadaşının minik battaniyesinin kenarını beşiğinin kenarına sıkıştırıyordum ilk başlarda.3,5 aydan sonra uyku arkadaşına dokunmaya ve kendine doğru çekmeye başladı. Şimdi beşiğine yattığında yanağını ona sürerek uyuyor.
Uyku arkadaşlarına alışan bebekler büyüdüklerinde uyku arkadaşlarını sadece uyurken kullanmıyorlar. Kreşe başlarken,yeni bir ortama girdiklerinde,kaygılandıklarında hep yanlarına alıyorlar(bkz. Avunma Nesneleri yazım)

0 yorum

Bir Cevap Yazın