Çocuklarla Seyahat ve Tatil Hazırlıkları

3 Temmuz 2014 tarihinde yazıldı.
çocuklarla seyahat

Ben ve iki kızım (2,5 ve 5 yaşlarında) 2 hafta sonra 4 saatlik bir uçak yolculuğu yapacağız. Yakında seyahat edecek olan veya nasıl olur diye merak edenler için; biz neler yapacağız,bavulumuza neler koyacağız sizinle paylaşmak istedim. Ben gidiş ve dönüş yolculuklarını tek başıma yapıyorum,genelde 4-5 hafta kaldığımız için eşim tatilin ortasında bize katılıyor. Büyük havaalanı terminallerinde kızları kontrol etmek biraz zahmetli olsa da zaman bir şekilde geçiyor.Bu sene işimi kolaylaştıracak başka bir çözüm de havaalanları lounge üyeliği olacak. Özellikle Türkiye’de havaalanlarında herşey 5 katına satıldığı için lounge üyeliği gayet avantajlı olacak,çocuklara oyun alanları olması da cabası.Bankalar ve telefon şirketleri makul fiyatlara üyelik sunuyorlar.

Benim yanıma mutlaka aldığım şeylerin başında atıştırmalık dolu beslenme çantaları geliyor. Bekleme durumlarında inanılmaz işe yarıyor. Yolculuktan birkaç gün önce kızların birer dergi,hikaye kitabı,aktivite kitabı,boya kalemleri ve minik bir oyuncak seçmelerini istiyorum. Bunları kendi sırt çantalarına veya benim geçen sene bir arkadaşımdan ödünç alıp denediğim ve kızlara birer tane aldığım Trunki bavullara koyabilirler. Trunki’nin üzerine binebildikleri için büyük terminallerde çok işe yarıyor.

mayogüneş gözlüğü

Çocuklu uçak yolculuklarında eğer bez kullanmıyorlarsa bolca tuvalet sırası bekleniyor ama çocukların yolculuk sırasında bolca sıvı alması lazım. Basıncın kulaktaki ağrısını en aza indirmek için emziren anneler de bebeklerini iniş ve kalkış sırasında mutlaka emzirmeli veya emzik vermeliler. Tatil bavulumuzun bir köşesini de güneş korumasına ayıracağız. Çocuklara geniş kenarlı şapkalar,güneş gözlükleri ve güneş kremi kullanımını en aza indirmek için UV korumalı,mayo kumaşından yapılmış üstler aldım.Çocuklara güneş kremi olarak 50 faktörlü Garnier kullanıyorum. Yanımdan ayırmadığım diğer şeyler de minik bir ilkyardım kiti,böcek ısırmalarına&arı sokmalarına karşı krem,alerjilere karşı şurup ve olmazsa olmaz her derde deva aloe vera jeli:)

Şimdiden herkese bol eğlenceli seyahatler diliyorum:)

0 yorum

Bir Cevap Yazın