Çocuklarda Şeker Alışkanlığı

18 Ocak 2014 tarihinde yazıldı.
cocuklarda-seker-aliskanligi

Rafine şekeri bırakışımın 3. gününde internette şeker ile ilgili araştırma ve yazılanları okurken www.littlesugaraddicts.com  sitesine rastladım ve yazılanları sizinle paylaşmak istedim.
Burada çocuk davranışlarının besinlerle özellikle şeker içerenlerle yakından ilgili olduğundan bahsediliyor.Çocuklar şekerli şeyler yediklerinde kan şekerleri hızla yükseliyor sonra da hızla inişe geçiyor. Şeker alışkanlık yaptığından devamlı yenildiğinde kan şekeri devamlı yükselip düşüyor ve bu da davranışları etkiliyor.

Diş Çıkarma

6 Ocak 2014 tarihinde yazıldı.
diş çıkarma

Bebeklerin baş belası,annelerin korkulu rüyası diş çıkarma…Yirmilik dişlerimi çıkarırken çenem kilitlenmişti,çocuklarım diş çıkarırken hep o gelir aklıma :(  İlk dişler ortalama 6 ay civarı çıkıyor ama bu bebekten bebeğe farklılık gösteriyor.Dişli doğan bebekler olduğu gibi, ilk dişini çok geç çıkaran bebekler de oluyor. Dişli doğan bebeklerin dişleri beslenmelerini etkilemiyorsa doktorlar çekmeyi gerekli görmüyorlar. Diş çıkarmanın belirgin işaretlerine gelince…Bu yine bebekten bebeğe farlılık gösteriyor…